Hakkımızda

LETVEN Girişim, karlı veya büyüme potansiyeli olan kendi sektörünün lideri olabilecek fikir, proje veya şirketlere yatırım yapan bireysel katılım ve girişim sermayesi fonudur.


LETVEN Girişim, sahip olduğu girişim ekosistemi ile yatırımcılar, girişimler, üniversiteler ve kurumsal şirketler arasında işbirliğini geliştirerek, açık inovasyon, yurtdışı toplantılar düzenleyerek dünya ile entegre iş geliştirme çalışmalarını gerçekleştirmektedir.


LETVEN Girişim, fikir, pazar başarısı, fon ve regülasyonlar konusunda yaptığı çalışmalar ile girişim ekosisteminin kurulmasında öncü çalışmalar yapmaktadır. Bu kapsamda yurtiçi ve yurtdışı eğitim kurumları, bölgesel yayınlar, kuluçka merkezleri, teknoloji geliştirme bölgeleri, üniversite organizasyonları, uluslararası ticaret birlikleri, kamu kuruluşları, araştırma merkezleri ile işbirliği içinde çalışmalarını sürdürmektedir.


LETVEN Girişim, küçük yatırımcının birikimleri veya tasarruf etmek istediği miktarla ortak olabileceği Gayrimenkul Yatırım Fonu sunma noktasında Türkiye’nin kamu katılım bankalardan biri ve yurtdışı yatırım bankaları ile herkesin kazanabileceği ortaklık projesini yakın zamanda halkımıza sunacaktır. Küçük yatırımcı kazanacak, gayrimenkul sektörü kolay satış yapacak!


LETVEN Girişim, Türkiye ekonomisinin 2023 hedeflerine ulaşmasında en önemli sektörlerin başında gelen ulaşım, enerji, savunma, tarım ve eğitim alanlarındaki yüksek teknoloji ve katma değer üretme potansiyeli olan projelere yatırım yapmak için 100 milyon TL büyüklüğünde Girişim Sermayesi Fonu’nu kurmuştur. Hedefimiz, ihracatın içindeki %2 paya sahip ar-ge ve yüksek teknolojiye dayalı ürünlerin payını %40’a yükseltmeyi sağlayacak yerli ve milli lider fon olmaktır.